Jeśli marzymy o tym, żeby założyć własną firmę i mamy na to pomysł oraz przewidujemy, że przyniesie ona zyski, warto rozpocząć swoją przygodę. jeśli się wszystko powiedzie, odczujemy niemałą satysfakcję, w przeciwnym wypadku wiele się nauczymy.

Zakładanie firmy warto rozpocząć od oprawy i nadania jej ram. Chodzi o formę prawną oraz rodzaj opodatkowania. Najczęściej zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą na początek, po jakimś czasie można zatrudnić pracowników. Trzeba również wybrać formę opodatkowania, czyli zasady ogólne, ryczałt, a może karta podatkowa. Każda z nich daje korzyści i trzeba ją wybrać z namysłem, jeśli kompletnie się na tym nie znamy, warto robić o w porozumieniu z profesjonalnym biurem rachunkowym. Ułatwi nam to wiele spraw.

Następnie konieczne jest prawidłowe wypełnienie wniosku w CEIDG, a żeby to zrobić musimy mieć przygotowane kody PKD, które określają czym będziemy się zajmować. Zakładanie firmy jest darmowe na każdym etapie. Nie dajmy się więc nabrać na wyzyskiwaczy, którzy prześlą nam pocztą polecenia zapłaty.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów